Obecnie w chińskim mieście Hangzhou trwają 19. Igrzyska Azjatyckie, pierwotnie zaplanowane na 2022 rok, ale przełożone z powodu pandemii COVID-19. Impreza rozpoczęła się 23 września i potrwa do 8 października.

W igrzyskach biorą udział również sportowcy z KRLD, odnotowując wiele sukcesów.

W strzelaniu zespołowym kobiet do ruchomego celu na 10 metrów pierwsze miejsce zajęły Ri Ji Ye, Paek Ok Sim i Pang Myong Hyang.

Aż dwa złote medale w gimnastyce zdobyła z kolei An Chang Ok, zwyciężając w skoku i na równoważni.

Kang Hyon Gyong okazała się być najlepsza w kobiecym podnoszeniu ciężarów w kategorii do 55 kg, ustanawiając nowe rekordy świata, Azji i igrzysk azjatyckich. W kategorii do 49 kg analogicznym sukcesem poszczycić się może Ri Song Gum, która również ustanowiła nowe rekordy świata, Azji i igrzysk azjatyckich.

Inną zdobywczynią złotego medalu w podnoszeniu ciężarów, tym razem w kategorii do 59 kg była Kim Il Gyong, która tym samym pobiła rekord świata, Azji, igrzysk azjatyckich, a jednocześnie młodzieżowy rekord świata i Azji. W tej samej dyscyplinie, lecz w kategorii do 64 kg zwyciężyła Rim Un Sim, bijąc rekord igrzysk azjatyckich. W kategorii do 76 kg, najlepsza w kobiecym podnoszeniu ciężarów okazała się być Song Kuk Hyang.

W podnoszeniu ciężarów mężczyzn w kategorii do 81 kg pierwsze miejsce zajął z kolei Ri Chong Song, ustanawiając nowy rekord igrzysk azjatyckich.

Pang Chol Mi zdobyła złoty medal w boksie kobiet w kategorii do 54 kg, pokonując w finale rywalkę z Chin 3:2.

Na obecną chwilę sportowcy z KRLD zdobyli również już 16 srebrnych medali i 9 brązowych.

Warto zaznaczyć również, że reprezentacja KRLD kobiet w piłce nożnej weszła do finału. W ćwierćfinale zawodniczki z KRLD pokonały drużynę z południowej Korei 4:1, zaś w półfinale zwyciężyły w meczu z Uzbeczkami 8:0.