Pjongjang, 19 czerwca (KCNA) — Sportowcy z Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej osiągnęli dobre wyniki podczas międzynarodowych turniejów.

Kim Hyon Gyong i Jong Myong Suk zdobyły złote medale w kategoriach wagowych 44kg i 53kg kobiet w stylu wolnym, podczas Azjatyckich Mistrzostw Młodych Zapaśników 2013, które odbyły się w Phuket, w Tajlandii kilka dni temu.

Kim Hyok Bong i Kim Jong zdobyli pierwsze miejsce w deblu podczas 52 Mistrzostw Świata ITTF (pojedyncze wydarzenia).

Yang Kyong Il zdobył pierwsze miejsce na międzynarodowym turnieju zapaśniczym, który odbył się w Bułgarii, w kategorii wagowej 55kg mężczyzn w stylu wolnym, przywożąc pierwszy złoty medal do kraju w tym roku.

Kim Kum Ok jako pierwsza ukończyła 14 Mistrzostwa Azji w Maratonie, a Ri Se Gwang zdobył tytuł w męskiej konkurencji koń z łękami, podczas 6 Konkursu o Puchar dla Zawodników Gimnastycznych Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej.

Łącznie 11 medali, w tym złote, zdobyła KRLD podczas Mistrzostw Świata w Podnoszeniu Ciężarów Młodzieży 2013.

Hong Kuk Hyon zdobył pierwsze miejsce podczas Azjatyckich Mistrzostw Judo 2013, w kategorii wagowej 73kg mężczyzn, a Pak Yong Mi i Hwang Ryong Hak zajęli pierwsze miejsca podczas Azjatyckich Mistrzostw Zapaśniczych, odpowiednio w kategoriach wagowych 48kg kobiet i 60kg mężczyzn, w stylu wolnym.

Jong Kum Hwa i Kim Hye Song zdobyły złote medale w podwójnej kobiecej etiudzie na 8 Azjatyckich Mistrzostwach w Gimnastyce Akrobatycznej.

Ri Ji Ryon i Kim Kum Hyang zdobyli pierwsze miejsce podczas Światowego Turnieju Łyżwiarstwa Szybkiego na Krótkim Torze 2013 o Puchar Rozwoju Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej.

KRLD zdobyła trofea, najwyższe nagrody techniczne i najlepsze nagrody zawodników, w sumie ponad 10, w pierwszej połowie tego roku.

Tak znakomite osiągnięcia podsycają zapał do uprawiania sportu wśród lokalnej ludności.